Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz gromadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
This website uses cookies to improve and facilitate access to the website and to collect statistical data. You accept this by continuing to use the website.
Polityka prywatności / Privacy policy    OK
top of page

LOVE FOR RIDE

MOTORCYCLE REVIEWS

ARTICLE & VIDEO

Piękna nazwa. I taka też jest Agusta. 100% Italy.
Ten motocykl jest naprawdę ładny.

To pierwszy motocykl spod znaku Motori Vincenzo Agusta, włoskiego producenta z Mediolanu, który ma cechy motocykla turystycznego. Celowo nie piszę tu, że to pierwszy motocykl turystyczny, bo Agusta to nie typowy turysta. Turismo Veloce znaczy - turystyka szybka. Nazwa ta bardzo dobrze pasuje do tego motocykla. MV Agusta to firma z wielkimi sportowymi tradycjami...

KTM 1090, SUZUKI V-Strom 1000 i Honda CRF 1000
Africa Twin.

Z każdym z tych motocykli spędziłem 1 dzień na drogach Gran Canarii. Opisuję tu swoje odczucia w stosunku do motocykli oraz wyspy jako destynacji na moto-wakacje. (To nie jest test tych motocykli. Nie czuję się kompetentny do robienia takich testów, ani nie miałem odpowiednio dużo czasu na sprawdzenie tych motocykli). Jesteśmy na Gran Canaria, przylecieliśmy tu ze zorganizowaną wycieczką. Nie jestem fanem takich wycieczek, ale akurat...

Screen Shot 2018-11-02 at 6.27.13 PM.png
Honda GL1800 GoldWing Tour DCT 2018 - TEST

To zdecydowanie najważniejszy wniosek, po jeździe testowej. Nowy Gold Wing jest o 40 kg lżejszy od poprzedniej wersji, ma fenomenalne zawieszenie, świetny silnik. Dzięki temu, że silnik to 6 cylindrowy bokser, ustawiony poprzecznie i bardzo nisko, mamy świetne wyważenie. To składa się na prowadzenie tego motocykla, które jest zadziwiającą dobre jak na 383 kg. Zakręty pokonuje się bardzo lekko, bardzo stabilnie, nawet manewrowanie przy niskich prędkościach nie sprawia problemów. 

IMG_3778.JPG
Honda Africa Twin Adventure Sports DCT

Dostałem Africe na pięcio dniowy test. To dobrze, bo w jeden dzień a tym bardziej w 2h - jak to ma przeważnie miejsce, podczas testów motocykli u dealera, nie byłbym w stanie poznać dobrze tego motocykla. Dopiero po 2-3 dniach jazdy, lub po dłuższej wycieczce, mogę powiedzieć coś więcej o motocyklu. Po kilku dniach, przestajesz się uczyć motocykla, zaczynasz go rozumieć, przestajesz myśleć, zaczynasz czuć.

I wtedy dopiero dostrzegasz, co jest dobre a co nie. 

DSC01121.JPG
BMW R1200GS Adventure - 50 000km test

Już niedługo, podsumowanie mojego 4 letniego doświadczenia z R1200GS Adventure 2012. 

T700.001.jpeg
YAMAHA TENERE 700 - PIERWSZA JAZDA

Na jazdę próbną mieliśmy 40 minut. Jazdy odbywały się w grupach po 6 osób + przewodnik. Trasa to okolice Zawiercia jakieś 60% asfaltowych bocznych dróg + 40% lekkiego offu (szutrówka, droga w lesie, trochę kamieni, trochę dołów, nic trudnego). 

Jestem zdania, że po 40 minutach bardzo trudno wyrobić sobie opinię o motocyklu, no ale pierwsze wrażenie jest i jest dobre!

DSC03747.JPG
BMW R1250GS Jazda testowa

GSy to motocykle, które dosyć dobrze znam. Miałem dwa (2006 i 2012), na tym ostatnim (R1200GS Adventure - 2012) zrobiłem ponad 50 000 km. Jeździłem też poprzednią wersją R1200GS (2014) oraz R1200GS Adventure (2016). Myślę, więc że mam dobre porównanie i mogę coś powiedzieć o ewolucji jaką przechodzą kolejne modele. 

LOVE FOR RIDE 

MOTORCYCLE-PARADISE

WAKACJE NA KTÓRYCH PRZETESTUJESZ NAJLEPSZE MOTOCYKLE

bottom of page